جستجو
دسته‌ها
بایگانی
جدیدترین یادداشت‌ها
 • آریا کالدورن بوت ( فن فیکشن )
  فن فیکشن آریا کالدورن بوت نویسنده: پگاه صبح یکی از اولین روزهای پاییزی بود و هوا هنوز ملایم بود. خانه ی جدید کالدورن...
 • سوار سیاه ( فانتزی ایرانی )
  سوار سیاه ( ناقص ) نویسنده: عباد داستان ایرانی و جادویی و البته بسیار زیبای سوار سیاه که متاسفانه ناقص هم باقی مانده ....
 • انتقام کثیف ( فن فیکشن )
  فن فیکشن انتقام کثیف ( ناقص ) نویسنده: رسول فن فیکشن فوق العاده زیبا و پر هیجان انتقام کثیف. فن فیکشنی متفاوت با ایده...
 • افسانه مرگ پیما ( دیوید گمل )
  نویسنده: دیوید گمل ترجمه و انتشار: وبلاگ داستان ماه همچون تیغه یک داس بر فراز دروس دلنوچ آویزان و سکوت سنگینی بر همه جا...
 • اسرار معدن ذغال سنگ ( ژول ورن )
  نویسنده: ژول ورن اگر آقای جیمز استار مایل باشند که فردا در معدن زغال سنگ آبرفویل ، گودال دوشارت ، چاه یارو ، حضور به...
 • فرزند روم ( میکا والتاری )
  نویسنده: میکا والتاری معرفی کوتاه:کتاب حاضر، شامل رمانی از کشور فنلاند است. نویسنده در این داستان با نگاهی به روم...
 • هجوم دریا ( ژول ورن )
  نویسنده:ژول ورن کتاب هجوم دریا در ایران با نام سفر به صحرای اسرارآمیز هم ترجمه و چاپ شده است. حجار جوانی شجاع و...
 • غول غرق شده ( ج ج بالارد )
  نویسنده: جی جی بالارد صبح روز پس از طوفان، بدن غولی غرق شده در ساحل پنج مایلی شمال غربی شهر به گل نشست. اولین اخبار به...
 • فانوس دریایی ( ژول ورن )
  نویسنده: ژول ورن چه شب وحشتناکی واسکوئز بیچاره گذراند! چه مخمصه و مصیبتی بر سر او آمد! همکاران بیچاره‌ی او به قتل...
 • تونل زیردریایی ( ژول ورن )
  نویسنده: ژول ورن پایتخت کارولین یکی از چهل و چهار ایالت متحده آمریکا در آن زمان یکی از مهم ترین شهرهای رالیف به شما می...
 • پست ثابت
  دوستانی که لطف میکنین سر میزنین لطفا یک نظر هم بذارین و بدون نظر از وبلاگ خارج نشین تا خستگی و سختی زمانی که صرف آپلود...
 • سرژ لادکو ( ژول ورن )
  نویسنده: ژول ورن رمان ناخدای دانوب اثر ژول ورن که در ایران با نام سرژ لادکو ترجمه و چاپ شده است. کتاب ناخدای دانوب یکی...
 • دنیای آینده ( ژول ورن )
  نویسنده: ژول ورن رمان پاریس در قرن بیستم که در ایران با نام دنیای آینده ترجمه شده یکی از آثار ژول ورن است. «دنیای...
 • میراث ( ژول ورن )
  نویسنده: ژول ورن میدان توپخانه استانبول در قرن نوزدهم، از جمله میدانهایی به شمار می رفت که همیشه در جنب و جوش بود و...
 • مرد نیمه خودآگاه ( جی جی بالارد )
  نویسنده: جی جی بالارد دکلای تبلیغای تبلیغاتی، دکتر! دکلای تبلیغاتی رو دیدی؟ دکتر فرانکلین، چهره در هم کشید و از مزاحمتی...
آمار
تعداد بازدیدکنندگان :
16267679

کارآموز رنجر - معرفی مجموعه

دوشنبه 3 آذر‌ماه سال 1393

کارآموز رنجر مجموعه رمان فانتزی ست که توسط نویسنده ی استرالیایی ، جان فلاناگان نوشته شده است . اولین رمان این مجموعه با عنوان ویرانه های گرلان در یکم نوامبر 2004 در استرالیا و سپس در آمریکا در 16 ژوئن 2005 منتشر شد .

از سال 2010 یازده کتاب از این مجموعه در استرالیا و نیوزیلند و دیگر کشورهای زیرمجموعه ی این کشورها منتشر شد . این مجموعه سرگذشت ویل را دنبال می کند . یتیمی که به عنوان یک کارآموز رنجر بکار گرفته شده است . او تلاش می کند قلمرو پادشاهی Araluen را از تهدید مهاجمان ،خائنان و تهدیدها حفظ کند . او در ماجراجویی هایش با مربی ش Halt و بهترین دوستش Horace می پیوندد.

 

جان فلاناگان اعلام کرده است که یک مجموعه ی دوازده جلدی برای این کتاب خواهد نوشت .که شامل یک موخره با عنوان اتفاقات شانزده سال بعد است . که در یکم اکتبر 2013 با عنوان The Royal Ranger (تکاور سلطنتی ) منتشر شده است .

فلاناگان در حال حاضر روی مجموعه ی جدیدی به نام Brotherband که در دنیایی مشابه ، اما کاراکترهایی جدید و اتفاقاتی که این بار در اسکاندیا رخ می دهد کار میکند.

در واقع ،مجموعه ی کارآموز رنجر ، مجموعه ای از 12 داستان کوتاه بود که فلاناگان آنها را برای به خواندن علاقه مند کردن پسرش نوشته بود . ده سال بعد ،فلاناگان دوباره داستان ها را پیدا کرد و تصمیم گرفت آنها را به کتاب تبدیل کند .

کارآموزی

ویل ، درکنار دیگران یتیمی در قلعه ی ردمونت است . در سن 15 سالگی ، یتیمان هر کدام انتظار دارند به عنوان کارآموز یکی از اربابان ملک ردمونت مشغول به کار شوند . یا به کار در مزرعه ها بپردازند .

ویل بعد از قدری فشار و بدگمانی از بابت خودش ، به عنوان یک کارآموز انتخاب شد . کارآموزان نیروی اطلاعاتی و جاسوسان غیررسمی از آرالئون هستند . آنها بر هنر اجرای حرکات نهان و بی سابقه ، استتار کردن ، پرتاب چاقو ، مهارت های جنگ با خنجر و اسلحه ی دوربرد ، به خصوص کمان بلند ، تسلط دارند .

بعد از چند روز که از کار آموز شدن ویل می گذشت ، هالت او را به دیدن اسب خود تاگ برد . همراه با تاگ ، ویل به طور منظم نیاز به کسب مهارتهایی برای گذراندن ارزیابی ش در نشست سالانه ی کارآموزان که گردهمایی نامیده می شد داشت .

اما گردهمایی ، به خاطر شایعاتی که زیردستان Morgarath ایجاد کردند ،وقفه ی کوتاهی یافت . موجوداتی زشت که به مخلوطی از بوزینه و خرس شباهت داشتند که راست روی پاهایشان راه می رفتند و کالکارا نامیده می شدند . با سه قدم همه چیز را از وسط می شکستند . تنها راه دسترسی به لانه ی مورگراث ، از میان کوهستان های بارانی و در شب تیره را می شناختند . 

ویل و هالت به دنبال کالکارا راه افتادند و سرانجام ، ویل مربی خود ،آقای رودنی و بارون آرالد را به وسیله ی پرتاب تیر شعله ور به سمت کالکارا نجات داد .

در کتاب دوم ،پل شعله ور ، وقوع جنگی نزدیک است و ویل ، جیلن و هوراس ، دوستان ویل در مدرسه ی باتل ، سلتی را برای درخواست پشتیبانی می فرستند . اما وقتی آنها می رسند متوجه می شوند که وارگال ها ، هیولاهای خرس گونه ، به مورگراث پیوستند و برای او کار می کنند . نزدیک به تمام مردم را قتل عام کرده اند و بقیه را ربوده اند .

آنها یک دختر آرالئونی به نام اونلین را پیدا کردند . جیلن جلوتر از ویل و هوراس حرکت کرد تا به پادشاه گزارش دهد . در این اثنا سه سوار حدود یک روز پشت سر جیلن به راه افتادند و با وارگال ها برخورد کردند . آنها وارگال ها را تا Fissure دنبال کردند ،گلوگاه عمیقی که به نظر صعب العبور می رسید . کارگران معدن سلتیا ، همگی برای کامل کردن یک پل در سراسر Fissure دستگیر و به کار کشیده شدند . این پل به لشکر مورگراث اجازه ی حمله ی مستقیم به لشکر شاه و از بین بردن نیروهای شاه از پشت سر را می داد . ویل هوراس و اونلین پل را آتش زدند . اما ویل و اونلین در این ماجرا اسیر شدند . هوراس با اسبها برگشت و با جیلن و یک گروه از پیاده نظام هایی که برای نجات اونلین تلاش می کردند ملاقات کرد . اونلین که در حقیقت شاهزاده خانم کاساندرا بود . هوراس آنچه رخ داده بود را به جیلن گفت و آنها به لشکر اصلی ملحق شدند . نبرد با پلی که از بین رفته بود به خوبی پیش می رفت ، و هوراس مورگراث را در مبارزه ای تن به تن ، با استفاده از یک حرکت رنجر که دفاع دو چاقویی نامیده می شد کشت .

ویل و اونلین به عنوان برده گرفته شده و به اسکاندیا برده شدند.کشوری در همسایگی شمال شرق ،یخ زده و پوشیده از جنگل های کاج . که در سراسر دریای آرام در مرز آرالئون کشیده شده بود.ویل مجبور بود در سرمای تند محوطه کار کند .

او خیلی زود به warmweed معتاد شد ، مخدری که به شخص گرما می دهد .

.

نظرات (2)

جمعه 25 دی‌ماه سال 1394 ساعت 02:58 ب.ظ
سیروس
میشه نسخه انگلیسی کتابارو تا ترجمه بشه بزاری؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
نسخه انگلیسی توی وب های کتاب اصلی هست راستش وقت نمیکنم هم ترجمه و هم زبان اصلی قرار بدم
جمعه 27 تیر‌ماه سال 1393 ساعت 07:25 ب.ظ
shaden
من به شخصه طرفدار وبلاگ شما هستم و از زحماتتون تشکر مد کنم اگر مد شه این رمان رو هم به وبلاگتون اضافه کنید باتشکر
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام متشکر از لطفتون
چهار جلد از کار آموز رنجر توی زیر مجموعه نویسنده این کتاب جان فلاناگان توی وبلاگ وجود داره
جلد پنجم هم در حال ترجمه هست اگه کامل بشه حتما توی وبلاگ قرار میدم

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
 • کد نمایش افراد آنلاین